رفع کمبودها و توسعه شبکه آب و فاضلاب روستای مرتضی گرد در نشست مسئولان تهران بررسی شد

رفع کمبودها و توسعه شبکه آب و فاضلاب روستای مرتضی گرد در نشست مسئولان تهران بررسی شد
قائم مقام آبفای استان تهران در این نشست گفت: در صورت تامین و تخصیص اعتبارهای مورد نیاز، مشکلات تامین و توزیع آب روستای مرتضی گرد طی دو سال آینده به طور کامل برطرف می شود.
 
  به گزارش روابط عمومی شرکت اب و فاضلاب منطقه6تهران- شهرری به منظور بررسی و چاره اندیشی مشکلات روستای مرتصی گرد در بخش های مختلف به ویژه در حوزه آب و فاضلاب،  نشستی به ابتکار و پیگیری سیدعلی یزدی‌خواه نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس  با حضور عیسی فرهادی معاون استاندار و فرماندار تهران، مطلبی نژاد بخشدار آفتاب، اعضای شورا و دهیاری مرتضی گرد، روئسای ارگان ها و  دستگاه های مختلف اداری و اجرایی جنوب تهران و بخش آفتاب،  محمدرضا احمدنسب قائم مقام آبفای استان تهران و حسن حقیقی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه شش تهران برگزارشد.
قائم مقام آبفای استان تهران در این نشست به مشکلات و کمبودهای زیرساختی روستای مرتضی گرد در بخش آب و فاضلاب اشاره کرد و گفت : روستای مرتضی گرد از نظر زیرساخت ها و تاسیسات زیربنایی آب و فاضلاب با مشکلات زیادی مواجه است و رفع این مشکلات نیازمند واگذاری زمین جهت ساخت مخزن ذخیره آب و نصفیه خانه فاضلاب و تاسیسات و نجهیزات مورد نیاز هستیم.
محمدرضا احمدنسب در ادامه با تاکید بر آمادگی کامل شرکت آب و فاضلاب در زمینه رقع مشکلات آب و فاضلاب روستای مرتضی گرد افزود: : برای این امر به بودجه ای در حدود 370 میلیارد ریال نیاز است که در صورت تامین و تخصیص این بودجه، شرکت آب و فاضلاب استان تهران آمادگی دارد که ظرف مدت دو سال مشکلات و کمبودهای این روستا در زمیته تامین و توزیع، بازسازی و نوسازی شبکه و تامین پایدار آب را حل و فصل نماید.
در این نشست عیسی فرهادی معاون استاندار و فرماندار تهران از اختصاص اعتباری ۱۰۰ میلیارد ریالی از سوی فرمانداری تهران به منظور احداث مخزن تامین آب شرب روستای مرتضی گرد خبر داد .
شایان ذکر است که درحال حاضر عملیات لوله گذاری در مناطق بدون شبکه آب روستای مرتضی گرد به طوبل 4500 متر با پیشرفت 10 درصدی در حال انجام است
روستای مرتضی گرد با جمعیتی بالغ بر 40 هزار نفر در منطقه 19 شهرداری تهران، درمسیر بزرگراه آزادگان واثع است و خدمات رسانی به این روستا پس از یکپارچه شدن خدمات آب و فاضلاب،  بر عهده ناحیه3(خانی آباد) آبفای منطقه6تهران- شهرری قرار گرفته است.
 
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۴۷
تعداد بازدید : ۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.