با حضور وزیر نیرو و استاندار تهران طرح آبرسانی به شهرستان پیشوا افتتاح و مخزن 20هزار محمودآباد خورین کلنگ زنی شد

با حضور وزیر نیرو و استاندار تهران طرح آبرسانی به شهرستان پیشوا افتتاح و مخزن 20هزار محمودآباد خورین کلنگ زنی شد

شبکه آب رسانی شهر پیشوا طی مراسمی با حضور وزیر نیرو و استاندار تهران به آب تصفیه خانه هفتم تهران متصل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران :در این مراسم افتتاحییه همچنین مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، نماینده مردم شریف شهرستان های ورامین،پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی،فرماندار و شهردار پیشوا،مسئولین ادارات،مقامات استانی و شهرستانی حضور داشتند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در حاشیه این مراسم در خصوص طرح آب رسانی از سدماملو به شهرستان پیشوا اظهار داشت:طرح آب رسانی از تصفیه خانه هفتم تهران به شهرستان پیشوا در آذرماه سال 98به منظور انتقال آب پایدار و جبران کمبود آب برای شهر پیشوا طی مراسمی با حضور استاندار تهران آغاز شد.

مهندس حمیدرضا نامداری با بیان این مطلب که این طرح علی رغم شیوع ویروس کرونا متوقف نشد و مطابق برنامه و با تلاش شبانه روزی همکاران اجرا گردید،خاطرنشان کرد:بر اساس پیش بینی ها و اقدامات انجام شده طرح آب رسانی از سدماملو به پیشوا در کمتر از هفت ماه با اجرای 8 کیلومتر خط انتقال اجرا و در تیرماه سال 1399 به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران افزود:این طرح با استفاده از لوله 600میلیمتری چدن داکتیل از مخزن سعیدآباد تا مخزن 2 هزار پیشوا اجرا گردید.

مهندس نامداری همچنین درخصوص مخزن زمینی 20هزار متر مکعبی محمودآباد خورین گفت:این مخزن در طرح مطالعاتی آب رسانی از تصفیه خانه هفتم تهران(ماملو) تعریف گردیده و از نظر استراتژیک یکی از مهمترین مخازن در این طرح به حساب می آید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران افزود: این مخزن با سه هدف تعدیل فشار خط لوله آب رسانی از ماملو،ذخیره سازی آب انتقال یافته توسط خطوط جمع آوری آب چاه های منطقه و تامین  و توزیع پایدار آب در مناطق باقرآباد و خیرآباد احداث می شود.

۲۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۳
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |
تعداد بازدید : ۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.