بختیاری:

با 30 میلیارد تومان اعتبار آب سد ماملو به پیشوا منتقل شد

با 30 میلیارد تومان اعتبار آب سد ماملو به پیشوا منتقل شد
مدیرعامل آبفای استان تهران در آیین افتتاح خط انتقال آب سد ماملو به شهرستان پیشوا که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، اظهار داشت: با انتقال آب سد ماملو به شهرستان پیشوا که با هزینه‌ای‌ افزون بر ۳۰ میلیارد تومان انجام شد، ۶۰ حلقه چاه از مدار خارج شد و تعادل‌ مناسبی به سفره‌های زیرزمینی بخشیده می‌شود.

محمدرضا بختیاری افزود‌: توجه ویژه دولت یازدهم و دوازدهم به حوزه آب در استان تهران با افتتاح واحدهای اول و دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران و اختصاص ۳۰ میلیون مترمکعب از آب شرب آن به شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران نمود عینی پیدا کرده است.

به گفته بختیاری استان تهران ۱۵۰ میلیون مترمکعب کسری مخازن آب دارد که ۸۰ میلیون مترمکعب از این کسری مربوط به دشت ورامین است که در برنامه جامعی که تعریف کرده‌ایم۲۳۰ میلیون مترمکعب از پساب تصفیه‌خانه‌های فاضلاب تهران به دشت ورامین انتقال پیدا می‌کند تا جای‌گزین آبی شود که پیش‌تر از روخانه جاجرود به این دشت می‌رسید.

او از ادغام دو شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی به عنوان یکی از اقدامات مهم وزارت نیرو یاد کرد و افزود: با اجرای این پروژه مهم، تاکنون بیش از ۱۰ میلیارد تومان هزینه در حوزه روستایی جنوب‌شرق استان تهران انجام شده که این میزان معادل دو سال اجرای پروژه انتقال آب در مناطق روستایی این بخش از استان تهران است.

گفتنی است بهره‌برداری از طرح آب‌رسانی به شهرستان پیشوا از تصفیه‌خانه هفتم آب تهران، کلنگ‌زنی فازهای 7 و 8 تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران و نیز مخزن 20هزار مترمکعبی محمودآباد پاکدشت امروز با حضور وزیر نیرو و استاندار تهران آغاز شد. 

 

 

 

 

۲۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۵۳
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱۷۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.