هاشمی: شهروندان نگران فرونشست زمین در پایتخت نباشند

هاشمی: شهروندان نگران فرونشست زمین در پایتخت نباشند
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه بازدید از تصفیه‌خانه فیروز بهرام در خصوص نگرانی بابت فرونشست زمین در پایتخت گفت: تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است و مردم نگران نباشند و به طور قطع آب به سفره‌های تهران تزریق خواهد شد و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

محسن هاشمی ادامه داد: روند ساخت و تکمیل تصفیه‌خانه فیروز بهرام به‌خوبی در حال انجام است و از آنجایی که اعتبارات پولی آن به فاینانس خارجی متصل است، مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

هاشمی با اشاره به لزوم ایجاد تصفیه‌خانه‌های محلی اظهار کرد: ۱۲ تصفیه‌خانه باید در شهر تهران ایجاد شود که لازم است جانمایی‌های آن انجام شود.

او ادامه داد: موضوع آب تهران یکی از دغدغه های شورای شهر است و اهمیت زیادی دارد؛ ما از مسئولان شرکت آب و فاضلاب به صورت مداوم در خصوص وضعیت آب گزارش می‌گیریم.

به گفته هاشمی، در حال حاضر سه کمیسیون از شورای شهر درگیر این مسئله هستند.

محمدرضا بختیاری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران نیز در حاشیه این بازدید با اشاره به تولید فاضلاب در شهر تهران گفت: میزان فاضلاب تولیدی استان تهران در افق ۱۴۱۰ معادل یک میلیارد و ۱۰۰ مترمکعب خواهد بود که از این میزان ۸۰۰ میلیون متر مکعب آن تنها در شهر تهران است.

بختیاری افزود: هم اکنون ۷۵ درصد شبکه فاضلاب شهر تهران توسط شرکت فاضلاب تهران اجرا و عملیاتی شده است به طوری که از ۹۰۰۰ کیلومتر شبکه طراحی‌شده ۷۰۰۰ کیلومتر آن تکمیل شده است و در بخش تصفیه‌خانه‌ها ۱۲ نقطه تهران برای احداث تصفیه‌خانه‌های متمرکز جانمایی شد که البته تصفیه‌خانه‌های فاضلاب زرگنده، قیطریه و سایر تصفیه‌خانه های فاضلاب محلی شهر تهران از قبل وجود داشته است.

بختیاری اجرای شبکه فاضلاب را با توجه به این حجم آب شرب مصرفی در شهر تهران با اهمیت دانست و گفت: توافقاتی با شهرداری داشته‌ایم که ۷۰ میلیون مترمکعب فضای سبز شهر در پارک‌ها که شهروندان مستقیم با آن در ارتباط هستند از منابع آب زیرزمینی باشد و مابقی نیاز خود را در پارک‌هایی مانند لویزان، سرخه حصار و حاشیه بزرگ‌راه‌ها باید از پساب تامین کنند.


۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۰۶
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳۷۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.